Šport

šport 14:18

Nadal: Verjetno bo to zadnje OP Francije

Španski teniški igralec Rafael Nadal je pred drugim grand slamom sezone, odprtim prvenstvom Francije v Parizu, danes dejal, da bo to verjetno njegov zadnji nastop na Roland Garrosu, vendar je opozoril, da to ni "stoodstotno gotovo".

šport 14:12

Robert Markoja deseti s standard puško na 300 metrov

Slovenski strelec Robert Markoja je na evropskem prvenstvu v streljanju z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem v Osijeku osvojil deseto mesto v disciplini standard puška na 300 metrov. Zadel je 581 krogov. Zmagal je Avstrijec Bernhard Pickl, ki je zadel deset krogov več od Markoje.

šport 13:20

Ruud in Machač v finalu Ženeve

Norveški teniški igralec Casper Ruud se je uvrstil v finale turnirja ATP 250 v Ženevi. V današnjem polfinalu je drugi nosilec turnirja z 1:6, 6:1 in 7:6 (4) premagal Italijana Flavia Cobollija. V finalu se bo pomeril proti Čehu Tomasu Machaču, ki je že v petek izločil prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića s 6:4, 0:6 in 6:1.

šport 12:25

Robert Pevnik zapušča Aluminij

Slovenski nogometni klub Aluminij in trener Robert Pevnik sta se po končani sezoni dogovorila za sporazumno prekinitev pogodbe, je v izjavi za javnost sporočil klub iz Kidričevega. Aluminij je to sezono v Prvi ligi Telemach sklenil na zadnjem, desetem mestu in bo v prihodnji sezoni igral med drugoligaši.

šport 11:52

Espargaroju najboljši startni položaj v Barceloni

Španski motociklist Aleix Espargaro (Aprilia) je dobil kvalifikacije v elitnem razredu motoGP pred nedeljsko veliko nagrado Katalonije v Barceloni. Španec je bil za vsega 0,031 sekunde hitrejši od branilca naslova, Italijana Francesca Bagnaie (Ducati), tretji je bil Južnoafričan Brad Binder (KTM/+ 0,144).

šport 9:13

Tim Toplak evropski prvak v ju-jitsu

Tim Toplak je v borbah do 69 kg na članskem evropskem prvenstvu v Gelsenkirchnu v Nemčiji osvojil zlato medaljo in postal evropski prvak v ju-jitsuju, so sporočili iz krovne slovenske zveze.

šport 7:41

New York Rangers izenačili v finalu vzhodne konference

Hokejisti New York Rangers so sinoči v drugi tekmi finala vzhodne konference severnoameriške lige NHL po podaljšku premagali Florido Panthers z 2:1 in v seriji na štiri zmage izenačili na 1:1. Odločilni gol za New York je v podaljšku dosegel Barclay Goodrow.