STApodkast

Šport

šport 19:17

Kočevar na Ptuju hiter tudi na 200 m

Nick Kočevar (Mass) je drugi dan kvalifikacij za atletski pokal Slovenije na Ptuju v teku na 200 m tekel 20,73 sekunde, s čemer bi se uvrstil na peto mesto slovenske lestvice vseh časov, a je pihal nekoliko premočan veter v hrbet (+2,5 m/s). Drugi je bil Matevž Šuštaršič (Krka, 21,16).

šport 17:01

Napoli Juventus spet zrinil z mesta za ligo prvakov

Nogometaši Napolija so popoldan v 27. krogu italijanskega prvenstva v gosteh pri Fiorentini slavili z 2:0 (0:0) in se prebili na tretje mesto prvenstvene razpredelnice. Z mest, ki vodijo v ligo prvakov, je tako spet zdrsnil torinski Juventus, lanski prvak.

šport 16:50

Zmaga vnovič Lecomtovi, Žakljeva 40.

Francoska mladinka Loana Lecomte je zmagovalka druge letošnje preizkušnje v olimpijskem krosu za svetovni pokal gorskega kolesarstva v češkem Novem Mestu. Enaindvajsetletnica je v cilj prišla 1:39 minute pred drugo Američanko Haley Batten. Tretja je bila Avstralka Rebecca McConnell (+1:51). Edina slovenska predstavnica Tanja Žakelj je bila 40.