Uporabniško ime
Geslo

Še nimate uporabniškega imena in gesla?
Registrirajte se.

Pomoč

V 156 občinah v prvem krogu do županov, kar 134 jih je občine vodilo že doslej

Ljubljana, 19. novembra - V nedeljo so župana izvolili v 156 občinah, v preostalih 56 pa bo potreben drugi krog. V večini občin so očitno zadovoljni z delom sedanjih županov, saj so ponoven mandat zaupali kar 134, še 32 pa jih ima možnost za ponovno izvolitev v drugem krogu.

STA objavlja tabelo s podatki o izidih županskih volitev.

Ajdovščina                          Tadej Beočanin                    Tadej Beočanin
Ankaran                             Gregor Strmčnik                   Gregor Strmčnik
Apače                               Franc Pižmoht                     Andrej Steyer in Zvonko Bevk
Beltinci                            Milan Kerman                      Marko Virag
Benedikt                            Milan Gumzar                      Milan Repič
Bistrica ob Sotli                   Franjo Debelak                    Franjo Debelak
Bled                                Janez Fajfar                      Janez Fajfar
Bloke                               Jože Doles                        Jože Doles
Bohinj                              Jože Sodja*                       Jože Sodja in Bojan Traven
Borovnica                           Bojan Čebela                      Bojan Čebela
Bovec                               Valter Mlekuž                     Valter Mlekuž
Braslovče                           Branimir Strojanšek               Branimir Strojanšek in Tomaž Žohar
Brda                                Franc Mužič                       Franc Mužič
Brezovica                           Metod Ropret                      Metod Ropret
Brežice                             Ivan Molan                        Ivan Molan in Igor Zorčič
Cankova                             Drago Vogrinčič                   Danilo Kacijan in Drago Vogrinčič
Celje                               Bojan Šrot                        Bojan Šrot
Cerklje na Gorenjskem               Franc Čebulj                      Franc Čebulj
Cerknica                            Marko Rupar                       Marko Rupar
Cerkno                              Jurij Kavčič                      Stanko Močnik in Gašper Uršič
Cerkvenjak                          Marjan Žmavc                      Marjan Žmavc
Cirkulane                           Janez Jurgec                      Antonija Žumbar
Črenšovci                           Anton Törnar                      Vera Markoja
Črna na Koroškem                    Romana Lesjak                     Romana Lesjak
Črnomelj                            Mojca Čemas Stjepanovič           Andrej Kavšek in Maja Kocjan
Destrnik                            Vladimir Vindiš                   Franc Pukšič
Divača                              Alenka Štrucl Dovgan              Alenka Štrucl Dovgan
Dobje                               Franc Leskovšek                   Franc Leskovšek
Dobrepolje                          Janez Pavlin                      Igor Ahačevčič
Dobrna                              Martin Brecl                      Martin Brecl
Dobrova-Polhov Gradec               Franc Setnikar                    Franc Setnikar
Dobrovnik                           Marjan Kardinar                   Marjan Kardinar
Dol pri Ljubljani                   Janez Tekavc                      Željko Savič
Dolenjske Toplice                   Jože Muhič                        Franc Vovk in Jože Muhič
Domžale                             Toni Dragar                       Toni Dragar in Metod Marčun
Dornava                             Rajko Janžekovič                  Rajko Janžekovič in Janko Merc
Dravograd                           Marijana Cigala                   Marijana Cigala
Duplek                              Mitja Horvat                      Mitja Horvat
Gorenja vas-Poljane                 Milan Čadež                       Milan Čadež
Gorišnica                           Jožef Kokot                       Jožef Kokot
Gorje                               Peter Torkar                      Peter Torkar
Gornja Radgona                      Stanislav Rojko                   Stanislav Rojko in Dušan Zagorc
Gornji Grad                         Stanko Ogradi                     Anton Špeh in Stanko Ogradi
Gornji Petrovci                     Franc Šlihthuber                  Franc Šlihthuber
Grad                                Cvetka Ficko                      Cvetka Ficko
Grosuplje                           Peter Verlič                      Peter Verlič
Hajdina                             Stanislav Glažar                  Stanislav Glažar
Hoče-Slivnica                       Marko Soršak                      Marko Soršak
Hodoš                               Ludvik Orban                      Ludvik Orban
Horjul                              Janko Prebil                      Janko Prebil
Hrastnik                            Miran Jerič                       Jani Medvešek in Marko Funkl
Hrpelje - Kozina                    Saša Likavec Svetelšek            Saša Likavec Svetelšek
Idrija                              Bojan Sever                       Tomaž Vencelj in Miranda Groff Ferjančič
Ig                                  Janez Cimperman                   Janez Cimperman
Ilirska Bistrica                    Emil Rojc                         Emil Rojc
Ivančna Gorica                      Dušan Strnad                      Dušan Strnad
Izola                               Igor Kolenc                       Dario Madžarević in Aleksej Skok
Jesenice                            Tomaž Tom Mencinger               Blaž Račič in Tomaž Tom Mencinger
Jezersko                            Jurij Rebolj                      Andrej Karničar
Juršinci                            Alojz Kaučič                      Alojzij Kaučič
Kamnik                              Igor Žavbi*                       Igor Žavbi in Matej Slapar
Kanal                               Andrej Maffi                      Tina Gerbec
Kidričevo                           Anton Leskovar                    Anton Leskovar
Kobarid                             Robert Kavčič                     Robert Kavčič in Marko Matajurc
Kobilje                             Robert Ščap                       Robert Ščap
Kočevje                             Vladimir Prebilič                 Vladimir Prebilič
Komen                               Valter Ščuka*                     Erik Modic
Komenda                             Stanislav Poglajen                Stanislav Poglajen
Koper                               Boris Popovič                     Boris Popovič in Aleš Bržan
Kostanjevica na Krki                Ladko Petretič                    Ladko Petretič
Kostel                              Lili Butina                       Ivan Črnkovič in Valentin Južnič
Kozje                               Milenca Krajnc                    Milenca Krajnc
Kranj                               Boštjan Trilar                    Matjaž Rakovec in Zoran Stevanović
Kranjska Gora                       Janez Hrovat                      Janez Hrovat
Križevci                            Branko Belec                      Branko Belec
Krško                               Miran Stanko                      Miran Stanko
Kungota                             Igor Stropnik                     Igor Stropnik in Tamara Šnofl
Kuzma                               Jožef Škalič                      Jožef Škalič
Laško                               Franc Zdolšek                     Franc Zdolšek
Lenart                              Janez Kramberger                  Janez Kramberger
Lendava                             Anton Balažek                     Dejan Süč in Janez Magyar
Litija                              Franci Rokavec                    Franc Rokavec
Ljubljana                           Zoran Janković                    Zoran Janković
Ljubno                              Franjo Naraločnik                 Franjo Naraločnik
Ljutomer                            Olga Karba                        Olga Karba in Dejan Karba
Log-Dragomer                        Miran Stanovnik                   Miran Stanovnik
Logatec                             Berto Menard                      Berto Menard
Loška Dolina                        Janez Komidar                     Janez Komidar
Loški Potok                         Ivan Benčina                      Ivan Benčina
Lovrenc na Pohorju                  Joško Manfreda                    Marko Rakovnik in Joško Manfreda
Luče                                Ciril Rosc                        Ciril Rosc
Lukovica                            Matej Kotnik                      Olga Vrankar in Matej Kotnik
Majšperk                            Darinka Fakin                     Darinka Fakin
Makole                              Franc Majcen                      Franc Majcen
Maribor                             Andrej Fištravec                  Aleksander Saša Arsenovič in Franc Kangler
Markovci                            Milan Gabrovec                    Milan Gabrovec
Medvode                             Nejc Smole                        Nejc Smole
Mengeš                              Franc Jerič                       Franc Jerič
Metlika                             Darko Zevnik                      Darko Zevnik
Mežica                              Dušan Krebel                      Dušan Krebel
Miklavž na Dravskem polju           Leo Kremžar                       Egon Repnik in Damir Pekič
Miren-Kostanjevica                  Mauricij Humar                    Mauricij Humar
Mirna                               Dušan Skerbiš                     Dušan Skerbiš
Mirna Peč                           Andrej Kastelic                   Andrej Kastelic
Mislinja                            Bojan Borovnik                    Bojan Borovnik
Mokronog-Trebelno                   Anton Maver                       Anton Maver
Moravče                             Martin Rebolj                     Martin Rebolj in Milan Balažic
Moravske Toplice                    Alojz Glavač                      Alojz Glavač
Mozirje                             Ivan Suhoveršnik                  Ivan Suhoveršnik
Murska Sobota                       Aleksander Jevšek                 Aleksander Jevšek
Muta                                Mirko Vošner                      Miroslav Vošner
Naklo                               Marko Mravlja                     Marko Mravlja in Ivan Meglič
Nazarje                             Matej Pečovnik                    Matej Pečovnik
Nova Gorica                         Matej Arčon                       Matej Arčon in Klemen Miklavič
Novo mesto                          Gregor Macedoni                   Gregor Macedoni
Odranci                             Ivan Markoja                      Ivan Markoja
Oplotnica                           Matjaž Orter                      Matjaž Orter
Ormož                               Alojz Sok                         Alojz Sok in Danijel Vrbnjak
Osilnica                            Anton Vulf                        Alenka Kovač
Pesnica                             Venčeslav Senekovič               Gregor Žmak in Venčeslav Senekovič
Piran                               Peter Bossman                     Đenio Zadković in Tomaž Gantar
Pivka                               Robert Smrdelj                    Robert Smrdelj
Podčetrtek                          Peter Misja                       Peter Misja
Podlehnik                           Marko Maučič                      Sebastian Toplak
Podvelka                            Anton Kovše                       Anton Kovše
Poljčane                            Stanislav Kovačič                 Stanislav Kovačič in Tomaž Kokot
Polzela                             Jože Kužnik                       Jože Kužnik
Postojna                            Igor Marentič                     Igor Marentič
Prebold                             Vinko Debelak                     Vinko Debelak
Preddvor                            Miran Zadnikar                    Rok Roblek
Prevalje                            Matija Tasič                      Matija Tasič
Ptuj                                Miran Senčar                      Nuška Gajšek in Štefan Čelan
Puconci                             Ernest Nemec                      Ludvik Novak
Rače-Fram                           Branko Ledinek                    Branko Ledinek
Radeče                              Tomaž Režun                       Tomaž Režun
Radenci                             Janez Rihtarič                    Roman Leljak in Emil Šmid
Radlje ob Dravi                     Alan Bukovnik                     Alan Bukovnik
Radovljica                          Ciril Globočnik                   Ciril Globočnik
Ravne na Koroškem                   Tomaž Rožen                       Tomaž Rožen
Razkrižje                           Stanko Ivanušič                   Stanko Ivanušič
Rečica ob Savinji                   Vincenc Jeraj                     Ana Rebernik
Renče-Vogrsko                       Aleš Bucik                        Rajko Lasič in Tarik Žigon
Ribnica                             Jože Levstek                      Samo Pogorelc
Ribnica na Pohorju                  Srečko Geč                        Srečko Geč
Rogaška Slatina                     Branko Kidrič                     Branko Kidrič
Rogašovci                           Edvard Mihalič                    Edvard Mihalič
Rogatec                             Martin Mikolič                    Martin Mikolič
Ruše                                Uroš Razpet                       Urška Repolusk in Tomi Prosnik
Selnica ob Dravi                    Igor Štruc                        Vlasta Krmelj
Semič                               Polona Kambič                     Polona Kambič
Sevnica                             Srečko Ocvirk                     Srečko Ocvirk
Sežana                              Davorin Terčon                    David Škabar in Andrej Sila
Slovenj Gradec                      Andrej Čas                        Tilen Klugler in Andrej Čas
Slovenska Bistrica                  Ivan Žagar                        Ivan Žagar
Slovenske Konjice                   Miran Gorinšek                    Darko Ratajc in Miran Gorinšek
Sodražica                           Blaž Milavec                      Blaž Milavec
Solčava                             Katarina Prelesnik                Katarina Prelesnik
Središče ob Dravi                   Jurij Borko                       Jurij Borko
Starše                              Bojan Kirbiš                      Bojan Kirbiš
Straža                              Dušan Krštinc                     Dušan Krštinc
Sveta Ana                           Silvo Slaček                      Silvo Slaček
Sveta Trojica v Slovenskih goricah  Darko Fras                        David Klobasa
Sveti Andraž v Slov. goricah        Darja Vudler                      Darja Vudler
Sveti Jurij ob Ščavnici             Miroslav Petrovič                 Anton Slana
Sveti Jurij v Slovenskih goricah    Peter Škrlec                      Peter Škrlec
Sveti Tomaž                         Mirko Cvetko                      Mirko Cvetko
Šalovci                             Iztok Fartek                      Iztok Fartek
Šempeter-Vrtojba                    Milan Turk                        Milan Turk
Šenčur                              Ciril Kozjek                      Ciril Kozjek
Šentilj                             Štefan Žvab                       Štefan Žvab
Šentjernej                          Radko Luzar                       Radko Luzar in Franc Hudoklin
Šentjur                             Marko Diaci                       Marko Diaci
Šentrupert                          Rupert Gole                       Andrej Martin Kostelec in Rupert Gole
Škocjan                             Jože Kapler                       Jože Kapler
Škofja Loka                         Miha Ješe                         Tine Radinja in Robert Strah
Škofljica                           Ivan Jordan                       Ivan Jordan
Šmarje pri Jelšah                   Stanko (Stanislav) Šket           Matija Čakš in David Stupica
Šmarješke Toplice                   Bernardka Krnc                    Marjan Hribar in Bernardka Krnc
Šmartno ob Paki                     Janko Kopušar                     Janko Kopušar
Šmartno pri Litiji                  Rajko Meserko                     Rajko Meserko in Milan Izlakar
Šoštanj                             Darko Menih                       Darko Menih
Štore                               Miran Jurkošek                    Miran Jurkošek
Tabor                               Anton Grobler                     Marko Semprimožnik
Tišina                              Franc Horvat                      Franc Horvat in Ivan Horvat
Tolmin                              Uroš Brežan                       Uroš Brežan
Trbovlje                            Jasna Gabrič                      Jasna Gabrič
Trebnje                             Alojzij Kastelic                  Alojzij Kastelic
Trnovska vas                        Alojz Benko                       Alojz Benko
Trzin                               Peter Ložar                       Peter Ložar
Tržič                               Borut Sajovic                     Borut Sajovic in Pavel Rupar
Turnišče                            Vesna Jerala Zver                 Borut Horvat in Stanislav Sobočan
Velenje                             Bojan Kontič                      Bojan Kontič
Velika Polana                       Damijan Jaklin                    Damijan Jaklin
Velike Lašče                        Anton Zakrajšek                   Anton Zakrajšek in Tadej Malovrh
Veržej                              Slavko Petovar                    Slavko Petovar
Videm                               Friderik Bračič                   Branko Marinič in Friderik Bračič
Vipava                              Ivan Princes                      Goran Kodelja
Vitanje                             Mirko Polutnik                    Slavko Vetrih in Mirko Polutnik
Vodice                              Aco Franc Šuštar                  Aco Franc Šuštar
Vojnik                              Branko Petre                      Branko Petre
Vransko                             Franc Sušnik                      Franc Sušnik
Vrhnika                             Stojan Jakin                      Daniel Cukjati in Peter Gabrovšek
Vuzenica                            Franc Franjo Golob                Franc Franjo Golob
Zagorje ob Savi                     Matjaž Švagan                     Matjaž Švagan
Zavrč                               Miran Vuk                         Slavko Pravdič
Zreče                               Boris Podvršnik                   Boris Podvršnik
Žalec                               Janko Kos                         Janko Kos
Železniki                           Anton Luznar                      Anton Luznar
Žetale                              Anton Butolen                     Anton Butolen
Žiri                                Janez Žakelj                      Janez Žakelj
Žirovnica                           Leopold Pogačar                   Leopold Pogačar
Žužemberk                           Franc Škufca                      Jože Papež in Franc Škufca

* podžupan v začasnem opravljanju funkcije župana
** gre za neuradne delne izide po večini preštetih glasovnic

Vir: MJU

tz/spc/mo/apo
© STA, 2018