Pregled - šport do 12. ure

Ljubljana, 23. junija - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu do 12. ure.

BEOGRAD - Zadnji dan evropskega prvenstva v plavanju v Beogradu bo popoldan nastopila še ženska štafeta 4 x 100 m mešano. Janja Šegel, Tina Čelik, Hana Sekuti in Tjaša Pintar so dopoldan s 4:09,22 osvojile sedmo mesto. Moška mešana štafeta Primož Šenica Pavletič, Anže Ferš Eržen, Jaka Pušnik in Sašo Boškan je bila 15. Katja Fain se je predstavila še na 400 m prosto in s 4:20,71 osvojila 16. mesto. Skromna sta bila v isti disciplini tudi Sašo Boškan na 20. in Arne Štular Furlan na 24. mestu.

DUNAJ - Šentjernejčanka Klara Lukan je na atletskem tekmovanju na Dunaju s 15:03,85 osvojila 12. mesto v teku na 5000 metrov. S tem je članica celjskega Kladivarja le za dobri dve sekundi zaostala za svojim državnim rekordom (15:01,37), ki ga je 10. junija lani dosegla v Montessonu. Za manj kot 12 sekund pa je zaostala za olimpijsko normo (14:52,00).

HOUSTON - Mehiki je zmago nad Jamajko na tekmi nogometnega pokala Amerike prinesel strel Gerarda Arteage v 68. minuti. Tekmo na stadionu NRG v Houstonu, ki se je končala z 1:0, pa je zasenčila poškodba mehiškega kapitana Edsona Alvareza. Na drugi tekmi dneva je Venezuela v skupini B Cope Americe v kalifornijski Santa Clari premagala Ekvador z 2:1 in izkoristila izključitev ekvadorskega kapetana Ennerja Valencie v 22. minuti, ko je zaradi silovitega udarca v prsi Joseja Martineza dobil neposredno rdeč karton. Ekvador je sicer odprl tekmo v 40. minuti z golom Jeremyja Sarmienta. Venezuela je izkoristila številčno premoč v manj kot desetih minutah po odmoru, zahvaljujoč najprej Jhonerju Cadizu (65.) in nato Eduardu Bellu (74.), oba strelca sta v igro vstopila s klopi za rezerve.

EUGENE - Svetovna prvakinja v teku na 100 m Sha'Carri Richardson je v Eugenu izbrisala slab spomin na dopinško prepoved leta 2021, zaradi katere ni nastopila na olimpijskih igrah v Tokiu, tako da je dominirala v ameriških kvalifikacijah na 100 m za olimpijske igre v Parizu. Richardson je na 100 m potrebovala 10 sekund in 71 stotink (veter +0,8 m/s) za najboljši čas sezone na svetu. Med atleti je bil izvrsten tudi Noah Lyles. Tikratni lanski svetovni prvak iz Budimpešte Lyles je v 9 sekundah in 92 stotinkah.