Jadralki Mrak in Macarol OI v Tokiu končali na petem mestu

Tokio, 4. avgusta - Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta tekmovanje razreda 470 na olimpijskih igrah v Tokiu končali na petem mestu in sta po zaključni regati za medalje, v kateri sta bili sedmi, izgubili eno mesto (69 točk). Zlato sta osvojili Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (37 točk).

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020 - jadranje, razred 470, ženske, regata za medalje.
Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol.

Millsova je tudi z drugo flokistko pred petimi leti v Rio de Janeiru osvojila zlato. Drugo mesto je pripadlo Poljakinjam Agnieszki Skrzypulec in Jolanti Ogar, tretje pa Francozinjam Camille Lecointre in Aloise Retornaz.

To je bila tudi zadnja končna odločitev v jadranju na teh OI in obenem zadnja nasploh v tem razredu ločeno za moške in ženske na posameznih jadrnicah; poslej bodo na vsaki od njih mešane ekipe.