Na Hrvaškem začeli sojenje nekdanjemu ministru za povzročitev prometne nesreče

Osijek, 14. maja - Na Hrvaškem se je danes, leto in pol po prometni nesreči, v kateri je umrl en človek, začelo sojenje proti nekdanjemu ministru za obrambo iz vladajoče HDZ Mariu Banožiću. Obtožnica mu očita povzročitev prometne nesreče s smrtnim izidom iz malomarnosti, ob začetku sojenja pa se je izrekel za nedolžnega.

Banožić je ob začetku sojenja na občinskem sodišču v Vinkovcih izjavil, da se ne počuti krivega, njegova odvetnica pa je dejala, da bodo obrambo predstavili po koncu dokaznega postopka.

Nesreča se je zgodila 11. novembra 2023 zjutraj blizu Vinkovcev. Banožić je z osebnim avtomobilom v gosti megli prehiteval tovorno vozilo, pri tem pa trčil v kombi, ki je pripeljal iz nasprotne smeri. 40-letni voznik kombija je umrl, Banožić je bil huje poškodovan. Hrvaški premier Andrej Plenković je Banožića razrešil že na dan nesreče.

tib/msc/tib
© STA, 2025

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več