Raziskovalka Mojca Mihelj Plesničar postala ambasadorka ERC
Ljubljana, 29. aprila - Evropski raziskovalni svet je danes razglasil svoje ambasadorje, izbrane na podlagi prijav in intervjujev. Ambasadorka ERC v Sloveniji v prihodnjem letu bo Mojca Mihelj Plesničar z Inštituta za kriminologijo ljubljanske pravne fakultete, ki je lani pridobila projekt ERC za začetek samostojne raziskovalne poti, so sporočili z ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije.
Ljubljana.
Mojca M. Plesničar z Inštituta za kriminologijo ljubljanske Pravne fakultete.
Foto: Bor Slana/STA
Arhiv STA
Pobuda ambasadorjev ERC je skupna iniciativa ERC in Združenja nosilcev projektov. Mreža ambasadorjev ERC bo sodelovala z oblikovalci politik, mediji in lokalnimi raziskovalnimi skupnostmi, da bi okrepila ozaveščenost o možnostih financiranja ERC in njegovem širšem prispevku k družbenim in gospodarskim izzivom.
Ambasadorji ERC zagotavljajo tudi podporo pri reševanju vprašanj, s katerimi se srečujejo nosilci projektov pri svojih stikih z nacionalnimi institucijami.