V Tolminskih koritih gradijo nov vstopni objekt
Tolmin, 4. aprila - V Tolminskih koritih so 20. marca začeli letošnjo sezono. Na najbolj obiskani turistični točki Občine Tolmin Zavod Dolina Soče gradi tudi nov vstopni objekt, ki bo predvidoma nared za obratovanje konec leta. Letos pričakujejo najmanj toliko obiskovalcev kot v rekordnem letu 2023, ko so jih našteli 121.000.
Tolmin, Tolminska korita.
Na vstopni točki v Tolminska korita Zavod Dolina Soče gradi nov vstopni objekt.
Foto: STA
Obisk Tolminskih korit v zadnjih štirih letih vsako sezono doseže od 15- do 20-odstotno rast. Izjema je bila lanska sezona, ko je odprtje za dva meseca zamaknila sanacija plazu na cesti v dolino Polog. Lani je bilo medtem obiskovalcev nekaj manj kot 110.000.
Upravljalec korit, Zavod Dolina Soče, je sicer že pred leti obisk omejil na 200 obiskovalcev na uro. To se je v zadnjih letih izkazalo kot zelo dobra poteza, je novinarjem povedala vršilka dolžnosti direktorice zavoda Erika Kašca Špolad.