Dnevnik: Finančni sklad CVC pred prevzemom Mercatorja
Ljubljana, 4. marca - Globalni finančni sklad CVC Capital namerava prevzeti veliko večino podjetij v lasti hrvaške skupine Fortenova, vključno s slovenskim trgovcem Mercatorjem, danes poroča časnik Dnevnik.
V lasti Fortenove naj bi ostala hrvaška trgovska veriga Konzum in eno od dveh njenih največjih živilskih podjetij, bodisi Jamnica bodisi mesnopredelovalna družba Pik Vrbovec. Na drugi strani naj bi v last CVC Capital Partners prešel Mercator, ob sklicevanju na neimenovane vire piše Dnevnik.
V trgovski diviziji Fortenove je poleg Mercatorja in Konzuma še družba Tisak, v živilski pa po odprodaji Leda poleg podjetij Pik Vrbovec in Jamnica še Zvijezda, Dijamant, Agrolaguna, Mg Mivela in Sarajevski kiseljak. Kmetijske družbe Belje, Pik Vinkovci, Vupik, Energija Gradec, Belje Agro-vet in Fenix je prevzela Podravka.