V Veliki Britaniji januarja pri nezakonitem delu pridržali več kot 600 migrantov

London, 10. februarja - V Združenem kraljestvu so januarja prijeli več kot 600 migrantov, ki so nezakonito opravljali delo, so danes sporočile britanske oblasti.

V sklopu intenzivnejših prizadevanj laburistične vlade za boj proti neurejenim migracijam so jih pridržali med preiskavami več sto objektov, med drugim kozmetičnih salonov, restavracij, avtopralnic in trgovin.

Kot je ob objavi podatkov dejala notranja ministrica Yvette Cooper, so delodajalci predolgo nekaznovano izkoriščali nezakonite migrante zaradi njihovih množičnih prihodov in neprijavljenega dela.

Migracije ljudi, ki se z majhnimi čolni iz severne Francije podajo čez Rokavski preliv, so bile ena od glavnih tem lanskih parlamentarnih volitev, na katerih so največ glasov prejeli laburisti pod vodstvom Keirja Starmerja.

ut/spo/ut
© STA, 2025