Španija slavi šesto zaporedno zmago na EP in mladeniča Yamala

München/Madrid/Pariz, 10. julija - Španski mediji po polfinalni zmagi na evropskem prvenstvu slavijo domačo reprezentanco, ki je po zaostanku z 0:1 v zgolj štirih minutah prvega polčasa preobrnila izid ter z 2:1 premagala Francijo za šesto zaporedne zmago na letošnjem prvenstvu. V ospredju po izjemnem zadetku je mladi Lamine Yamal, ki ga je izpostavil tudi selektor Luis de la Fuente.

Nemčija, Köln. Španska nogometna reprezentanca. Foto: Xinhua/STA Arhiv STA

Nemčija, Köln.
Španska nogometna reprezentanca.

Ta je po tekmi ocenil, da je nogometni svet videl genija na delu. Kot je pristavil, gre za igralca, za katerega mora Španija poskrbeti, da bo še naprej rasel, da bo ostal skromen, ob tem pa je dodal, da je pri teh letih veliko bolj zrel in ima boljši odnos, kot nekateri izkušenejši igralci.

Za špansko izbrano vrsto bo to že peti finale na evropskih prvenstvih, na štirih doslej je trikrat slavila.