Za konec MSP Pinterič svetovna prvakinja, Hočevar podprvak

Liptovsky Mikulaš, 7. julija - V Liptovskem Mikulašu se je s kajakaškim krosom končalo svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane, ki je bilo slovensko reprezentanco najuspešnejše doslej. Zadnji dan SP je Naja Pinterič postala svetovna mladinska prvakinja, Žiga Lin Hočevar pa je dodal še srebro med mladinci ter je na prvenstvu osvojil štiri medalje.

Mladinski svetovni prvak tako v kajaku kot kanuju, kar se je zgodilo prvič doslej. K temu je Hočevar dodal še srebrno kolajno v kajakaškem krosu, s čimer je postavil še en mejnik, saj je kolajno osvojil v treh različnih posamičnih disciplinah istega prvenstva. Srebrn je bil še na ekipni tekmi kanuistov do 23 let,

V šestih tekmovalnih dneh se je slovenska reprezentanca veselila kar osmih kolajn, kar je največ v 12 letih.