Kanada se je v polfinalu Cope Americe pridružila Argentini

Dallas, 6. julija - Argentina - Kanada je prvi polfinalni par letošnjega južnoameriškega prvenstva v nogometu. Davi so Kanadčani v Arlingtonu na stadionu Dallas Cowboys's AT&T v četrtfinalu premagali Venezuelo po streljanju enajstmetrovk s 4:3. V rednem delu se je tekma končala 1:1.

Kanada, ki gost gost prvič nastopa na Copi Americi, je zdaj pred težko nalogo, saj bo v torek v New Jerseyju igrala s svetovnimi prvaki Argentinci, ki branijo naslov prvaka tudi v tem tekmovanju. A tudi Argentina v četrtfinalu ni prepričala, saj je prav tako po enajstmetrovkah odpravila Ekvador.

Kako močna je Argentina so Kanadčani spoznali že v uvodu v turnir, ko so jih Južnoameričani premagali z 2:0.

Kanadčani so na tekmi povedli že v 13. minuti, ko je zadel Jacob Shaffelburg. Za izenačenje je v 64. minuti poskrbel Salomon Rondon.