Assen, 29. junija - Italijanski motociklist Francesco Bagnaia iz ekipe Ducati je dobil kvalifikacije v elitnem razredu motoGP pred veliko nagrado Nizozemske v Assnu. Španec Jorge Martín, Ducati-Pramac, je bil drugi, v prvi vrsti pa bo začel še njegov rojak Maverick Vinales, Aprilia, ki je bil tretji.

Avstria, Spielberg. Italijan Francesco Bagnaia (Ducati). Foto: dpa/STA Arhiv dpa/STA

Avstria, Spielberg.
Italijan Francesco Bagnaia (Ducati).
Arhiv dpa/STA

Dvakratni svetovni prvak Francesco Bagnaia si je prvo mesto privozil tako, da je znova popravil rekord kroga s časom minute in 30,540 sekunde. S tem je bil skoraj sekundo hitrejši kot v petek za prejšnji rekord. Tik za njim je bil trenutno vodilni v svetovnem prvenstvu Jorge Martin, ki je prav tako dosegel boljši čas kot Bagnaia v petek.

Bagnaia se s 153 točkami približuje vodilnemu Martinu v prvenstvu, Španec ima na čelu 171 točk.

Danes se bo ob 15. uri začela sprinterska dirka, običajna pa v nedeljo ob 14. uri.