Škotska in Švica brez zmagovalca

Köln, 19. junija - Nogometni reprezentanci Škotske in Švice so se v tekmi drugega kroga skupine A na evropskem prvenstvu v Kölnu razšli z neodločenim izidom 1:1. Za Škotsko je to prva točka na tem EP, Švicarji so po uvodni zmagi zdaj pri štirih.

Ljubljana. Nogometna žoga. Foto: Anže Malovrh/STA Arhiv STA

Nogometna žoga.

Švicarji so EP odprli z lepo popotnico in zmago 3:1 proti Madžarski. Škoti so medtem doživeli visok poraz proti Nemčiji. Po današnjem remiju so Škoti prišli do prve točke in so trenutno na tretjem mestu pred Madžari, Švicarji pa so si s četrto točko praktično že zagotovili izločilne boje. Te imajo po dveh zmagah uradno potrjene Nemci.

Škotska je v vodstvo prišla v 13. minuti po strelu Scotta McTominaya in odbitku Fabiana Schära, kateremu je bil večino tekme pripisan avtogol, a so ga na koncu le priznali strelcu McTominayu. Za Švico je v 26. minuti zadel Xherdan Shaqiri.