Portugalci po preobratu do treh točk s Čehi

Leipzig, 18. junija - Nogometna reprezentanca Portugalske je v tekmi 1. kroga na evropskem prvenstvu v Nemčiji v skupini F v Leipzigu premagala Češko z 2:1. V prvi tekmi skupine je Turčija premagala Gruzijo s 3:1.

Nemčija, Leipzig. Tekma skupine F med Češko in Portugalsko na evropskem nogometnem prvenstvu v Nemčiji. Veselje portugalske reprezentance ob zadetku za zmago z 2:1. Foto: dpa/STA

Nemčija, Leipzig.
Tekma skupine F med Češko in Portugalsko na evropskem nogometnem prvenstvu v Nemčiji.
Veselje portugalske reprezentance ob zadetku za zmago z 2:1.

Nemčija, Leipzig. Tekma skupine F med Češko in Portugalsko na evropskem nogometnem prvenstvu v Nemčiji. Portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo. Foto: dpa/STA

Portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo.

Portugalska je sicer imela terensko premoč in izrazito prednost pri posesti žoge, toda prva je zadela Češka. Za 1:0 je v 63. minuti zadel Lukaš Provod. Portugalci so izenačili po avtogolu Robina Hranača sedem minut pozneje, zmagoviti zadetek je dosegel Francisco Conceicao v drugi minuti sodnikovega dodatka.