Romunija s 3:0 nadigrala Ukrajino

München, 17. junija - Nogometaši Romunije so odlično začeli evropsko prvenstvo v Nemčiji. V uvodni tekmi v skupini E v Münchnu so premagali Ukrajino s 3:0.

Nemčija, München. Evropsko prvenstvo v nogometu 2024. Slavje romunskih nogometašev po zadetku proti reprezentanci Ukrajine. Foto: dpa/STA

Nemčija, München.
Evropsko prvenstvo v nogometu 2024.
Slavje romunskih nogometašev po zadetku proti reprezentanci Ukrajine.

Za Romunijo je to šele druga zmaga na 17 tekmah na evropskih prvenstvih. Prvo je dosegla davnega leta 2000. Hkrati je niz neporaženosti pod vodstvom selektorja Edwarda Iordanescuja podaljšala na 13 tekem. V kvalifikacijah je namreč z izkupičkom šestih zmag in štirih remijem zasedla prvo mesto v skupini pred Švico, nazadnje pa je dvoboj s tekmovalnim nabojem izgubila junija 2022 proti Črni gori.

Strelci za Romunijo so bili Nicolae Stančiu v 29. minuti ter Razvan Marin in Denis Draguš, ki sta na začetku drugega polčasa zadela v razmaku treh minut.

Druga tekma v skupini E med Belgijo in Slovaško bo danes ob 18. uri v Frankfurtu.