Španci v prvem polčasu s tremi goli strli Hrvate

Berlin, 15. junija - Španska reprezentanca je z zmago proti Hrvaški v skupini B začela nastope na evropskem nogometnem prvenstvu v Nemčiji. Španci, evropski prvaki v letih 1964, 2008 in 2012, so v Berlinu slavili s 3:0.

Nemčija, Köln. Tekma skupine B evropskega nogometnega prvenstva v Nemčiji med Španijo in Hrvaško. Španec Fabian Ruiz se bori za žogo s Hrvatom Antejem Budimirjem in Luko Modrićem. Foto: dpa/STA

Nemčija, Köln.
Tekma skupine B evropskega nogometnega prvenstva v Nemčiji med Španijo in Hrvaško.
Španec Fabian Ruiz se bori za žogo s Hrvatom Antejem Budimirjem in Luko Modrićem.

Pod zadetke so se že v prvem polčasu podpisali Alvaro Morata, Fabian Ruiz in Dani Carvajal. Hrvati so v 80. minuti zapravili enajstmetrovko.

Ob 21. uri bo še druga tekma prvega kroga skupine B, ko se bosta v Dortmundu pomerili reprezentanci branilke naslova Italije in Albanije.

Že pred tem pa so v skupini A Švicarji s 3:1 premagali Madžarsko.