Naveza Osterman/Medved na EP na mirnih vodah do srebrne kolajne

Szeged, 15. junija - Slovenski kajakašici Anja Osterman in Mia Medved sta na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v madžarskem Szegedu na 200 m med dvojicami osvojili srebrno kolajno. Boljši sta bili le Madžarki Blanka Kiss in Anna Lucz.

Račice. Slovenska kajakašica Anja Osterman. Foto: Kajakaška zveza Slovenije Arhiv Kajakaška zveza Slovenije

Račice.
Slovenska kajakašica Anja Osterman.
Arhiv Kajakaška zveza Slovenije

Enaintridesetletna Osterman in šest let mlajša Medved sta si finale zagotovili v petkovih predtekmovanjih, ko sta bili v svoji skupini drugi.

Tudi danes sta morali po tesnem boju premoč priznati le eni dvojici, Madžarkama Kiss in Lucz, ki sta bili vsega 0,143 sekunde hitrejši.

V finalu na 200 m je med posamezniki nastopil tudi Anže Urankar in zasedel šesto mesto. Slavil je Ukrajinec Oleksandr Zajcev s časom 35,407. Drugi je bil Poljak Jakub Stepun, tretji pa Gruzijec Badri Kavelašvili. Prvo trojico je sicer ločilo le 34 tisočink sekunde, Urankar pa je zaostal dobre štiri desetinke.