Dallas z odločno predstavo na četrti tekmi preprečili Bostonovo metlo

Dallas, 15. junija - Košarkarji Dallas Mavericks so na četrti tekmi finala lige NBA ob zaostanku z 0:3 v zmagah pripravili odločen odgovor proti moštvu Boston Celtics. Na domačem parketu so zmagali z 122:84 in keltom preprečili metlo ter serijo znova poslali v Boston, kjer bo peta tekma v noči s ponedeljka na torek. Luka Dončić je v treh četrtinah igre dosegel 29 točk.

ZDA, Dallas. Luka Dončić iz Dallas Mavericks strelja med četrto tekmo med Boston Celtics in Dallas Mavericks v finalu lige NBA. Foto: Xinhua/STA

ZDA, Dallas.

ZDA, Dallas. Košarkar Dallas Mavericks Derrick Jones Jr. med polaganjem žoge na koš na četrti tekmi finala lige NBA med Boston Celtics in Dallas Mavericks. Foto: Xinhua/STA

ZDA, Dallas. Košarkar Dallas Mavericks Luka Dončić na četrti tekmi finala lige NBA med Boston Celtics in Dallas Mavericks. Foto: Xinhua/STA

ZDA, Dallas. Dereck Lively II iz Dallas Mavericks se bori za žogo med četrto tekmo med Boston Celtics in Dallas Mavericks v finalu lige NBA. Foto: Xinhua/STA

ZDA, Dallas. Navijači, ki čakajo na pričetek četrte tekme finala lige NBA med Dallas Mavericks in Boston Celtics. Foto: Robi Poredoš/STA

Dallas je v drugem delu prve četrtine povedel, v drugi pa je nato z nizom 16:4 prvič presegel 20 točk razlike in nikoli več pogledal nazaj. Ob polčasu je bilo že 61:35. Dallasova prva peterka pa se je lahko pred koncem tretje četrtine že predčasno usedla na klop.

Do takrat je Dončić kot prvi strelec tekme dosegel 29 točk, prispeval je še po pet skokov in prav toliko podaj. Pri Bostonu, ki je izgubil sploh prvo tekmo v gosteh v letošnji končnici, je Jayson Tatum najbolj učinkovit s 15 točkami.