Ajda Novak do petega, Žiga Lin Hočevar do šestega mesta v Krakovu

Krakov, 14. junija - Slovenska kajakašica Ajda Novak je na tretji tekmi sezone svetovnega pokala v poljskem Krakovu zasedla končno peto mesto. Mesto slabši je bil v finalu kajakašev Žiga Lin Hočevar.

Ljubljana. Kajakašica Ajda Novak. Foto: Daniel Novakovič/STA Arhiv STA

Kajakašica Ajda Novak.

Najboljšo slovensko uvrstitev drugega dne tekmovanja za svetovni pokal v Krakovu je dosegla Ajda Novak. Postavitev na reki Vistuli je opravila brez napake in s časom 101,35 za kolajno zaostala dobri dve sekundi.

Slavila je prva zvezdnica tega športa, Avstralka Jessica Fox.

Pri kajakaših je šesto mesto osvojil Žiga Lin Hočevar, sicer evropski prvak v kanuju iz Tacna. Prav tako brez napake je za zmagovalcem Josephom Clarkom iz Velike Britanije zaostal vsega 2,11 sekunde.

Petkov dopoldanski del je pripadel kanuistom in kanuistkam. Iz kvalifikacij je v polfinale napredovala peterica sloveskih tekmovalcev.