Ponomarenko Janić za las ob kolajno na EP

Szeged, 14. junija - Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v madžarskem Szegedu zasedla četrto mesto na 200 m. Bron je zgrešila za vsega 27 tisočink sekunde. Slavila je domačinka Anna Lucz s časom 39,543 sekunde.

Češka, Račice. Slovenska kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić. Foto: Kajakaška zveza Slovenije Arhiv KZS

Češka, Račice.
Slovenska kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić.
Arhiv KZS

Anže Urankar in Rok Šmit sta prav tako nastopila v finalu na 200 m v dvojcu. Z zaostankom slabih šestih desetink sekunde sta zasedla sedmo mesto. Slavila je portugalska naveza s časom 31,58 sekunde.

Pred tem je isti dvojec v polfinalu na 500 m zasedel zadnje deveto mesto.

V finale sta na 500 m v dvojcu napredovali Anja Osterman in Mia Medved. Na drugem mestu sta zaostali le za rusko navezo.

Osterman je bila v polfinalu na 500 m med posameznicami zadnja, deveta v svoji skupini.