Gajserju kvalifikacije v Kegumsu

Riga, 8. junija - Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec kvalifikacijske dirke za veliko nagrado Latvije v Kegumsu. Na zahtevni peščeni podlagi je prehitel Španca Jorgeja Prada, ki je sicer za eno točko obdržal vodstvo v skupnem seštevku. Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar se ni najbolje znašel in kvalifikacije končal kot 21.

Gajser se je zelo dobro spoprijateljil s specifično podlago v Kegumsu. Že na obeh treningih je bil pri vrhu, v drugem je bil najhitrejši in si prvi izbral startni položaj za kvalifikacije.

V njih mu je uspel tudi dober start, s čimer je prvi krog končal pred Pradom. Ta mu je vseskozi sledil, a mimo njega ni mogel. Gajser je tako ciljno črto prečkal dobre tri sekunde pred Špancem. Tretje mesto je zasedel Nizozemec Glenn Coldenhoff, ki je zaostal 17 sekund.

Prva vožnja razreda MXGP bo jutri ob 13.15, druga ob 16.10.