Čeh in Filipič v finalu EP, Demšar in Glojnarič v polfinalu

Rim, 7. junija - Svetovni podprvak Kristjan Čeh se je gladko uvrstil v večerni finale prvega dne evropskega prvenstva v atletiki v Rimu. Imel je drugi dosežek med vsemi s 65,64 m. Boj za medalje se bo začel nocoj ob 21 uri. Neja Filipič se je s 13,98 metra z desetim izidom uvrstila v finale, ki bo v nedeljo ob 21.04.

Atlet Kristjan Čeh.

Čeh je v prvi seriji vrgel 65,64 m in nato zadnja dva meta izpustil. Drugi v skupini B je bil olimpijski in svetovni prvak Daniel Stahl iz Švedske s 63,79 m. Najboljši v prvi skupini in skupno je bil branilec naslova in svetovni rekorder Mykolas Alekna iz Litve s 67,50 m.

Filip Jakob Demšar in Nika Glojnarič sta napredovala v sobotni polfinale tekov na visokih ovirah. Demšar je s 13,67 sekunde dosegel četrti čas kvalifikacij na 110 m, Glojnarič pa je imela deseti izid kvalifikacij na 100 m s 13,21 sekunde.