Slovenske odbojkarice nemočne proti Švedinjam

Bratislava, 1. junija - Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na prvi tekmi tretjega, zadnjega turnirja zlate lige v Bratislavi izgubila proti Švedski z 0:3. Slovenske odbojkarice so doživele še četrti poraz v zlati ligi. Naslednja tekma Slovenke čaka v nedeljo, ko se bodo merile z gostiteljicami Slovakinjami.

Odbojka, odbojkarska žoga.

Slovenske odbojkarice so zdaj pri štirih porazih in eni zmagi ter zasedajo deseto mesto med 12 ekipami. Prve štiri reprezentance bodo po koncu ligaškega dela napredovale na zaključni turnir, zadnjeuvrščena pa v srebrno ligo.

Švedinje so danes prva dva niza dobile brez večjih težav, še najbolj izenačen je bil tretji niz, a je tudi ta pripadel Skandinavkam.

Pri Sloveniji je 11 točk dosegla Maja Šiftar, po devet sta jih vpisali Maša Pucelj in Saša Planinšec.