Kauzer tretji na tekmi svetovnega pokala v Augsburgu

Augsburg, 31. maja - Slovenski kajakaš Peter Kauzer je na uvodni tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Augsburgu zasedel tretje mesto. V finalu je nastopil še evropski prvak iz Tacna Žiga Lin Hočevar in končal na osmem mestu.

Kajakaš Peter Kauzer.
Arhiv: Daniel Novakovič/STA

Kauzer je za 1,03 sekunde zaostal za zmagovalcem Felixom Oschmautzom iz Avstrije, drugi je bil Novozelandec Finn Butcher. Prav vsi so si prislužili tudi kazen dveh sekund.

Toda v današnjem finalu so si večje kazni prislužili še nekateri drugi. Italijan Giovanni De Gennaro je bil na poti do zmage, a prejel kazen 50 sekund. Enaka kazen je doletela Hočevarja, ki je bil z zaostankom 47,90 sekund osmi.

V polfinalu je veslal še Lan Tominc in bil 23. V ženskem finalu ni bilo Slovenk. V polfinalu je finalni nastop z 11. mestom zgrešila Ajda Novak za le šest stotink sekunde. Eva Alina Hočevar je bila 13., Eva Terčelj pa 21.