Brez spodrsljaja slovenskih kanuistov in kanuistk v kvalifikacijah

Augsburg, 31. maja - Vsi slovenski kanuisti in kanuistke so se na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v nemškem Augsburgu uvrstili v jutrišnji polfinale. Najboljši dosežek je pripadel Luki Božiču, ki je kvalifikacije sklenil na drugem mestu.

Kajakaš Luka Božič.

Božič je v prvi polfinalni vožnji brez napake za zmagovalcem Siderisom Tasiadisom iz Grčije zaostal 1,71 sekunde. Enak čas je imel tudi Francoz Nicolas Gestin.

Neposredno sta si nastop v polfinalu zagotovila tudi olimpijski prvak Benjamin Savšek in evropski prvak iz Tacna Žiga Lin Hočevar.

V ženski konkurenci je bila v kvalifikacijah v prvi vožnji najhitrejša Nemka Elena Lilik. Eva Alina Hočevar je bila z enim dotikom vratc deveta, neposredno je v polfinale napredovala tudi Alja Kozorog. Lea Novak je za napredovanje potrebovala drugo vožnjo.