Biden ob obletnici izkrcanja zaveznikov na obisk v Francijo
Pariz, 30. maja - Ameriški predsednik Joe Biden bo prihodnji teden v Franciji, kjer se bo udeležil slovesnosti ob 80. obletnici izkrcanja zaveznikov v Normandiji med drugi svetovno vojno. Kasneje ga bo na prvem državniškem obisku v državi gostil francoski predsednik Emmanuel Macron.
Nemčija.
Ameriški predsednik Joe Biden.
Foto: dpa/STA
Arhiv: dpa/STA
Biden bo v Franciji od srede do nedelje. Med drugim se bo v četrtek udeležil osrednje slovesnosti ob obletnici izkrcanja.
Slovesnosti se bo po pričakovanjih francoskih oblasti udeležilo približno milijon ljudi, tudi 25 voditeljev držav, vključno z britanskim kraljem Karlom III. in ukrajinskim predsednikom Volodimirjem Zelenskim.
V soboto, 8. junija, bo Bidna na njegovem prvem državniškem obisku gostil Macron. V Washingtonu so ob tem Francijo označili za najstarejšo zaveznico ZDA, v Elizejski palači pa napovedali tudi razpravo o podpori Ukrajini.