Dallas kljub trojnemu dvojčku Dončića na četrti tekmi prekratek proti Minnesoti

Dallas, 29. maja - Košarkarji Dallas Mavericks so na četrti tekmi konferenčnega finala proti Minnesota Timberwolves zapravili prvo zaključno žogico za uvrstitev v veliki finale severnoameriške lige NBA. Minnesota je bila boljša s 105:100. Slovenski as pri Dallasu Luka Dončić je pri porazu dosegel trojni dvojček z 28 točkami, 15 skoki in 10 podajami.

ZDA, Chicago.
Košarkar Dallasa Luka Dončić.
Arhiv Xinhua/STA

Dallas je v zadnjo četrtino tekme vstopil z zaostankom 73:78 in nato v prvi polovici četrtine trikrat izenačil, pri 90:89 pa celo povedel, a je Minnesota tokrat bila bolj zbrana v samem zaključku.

Za Minnesoto sta bila ključna Anthony Edwards z 29 točkami in Karl Anthony Towns s 25 točkami. Slednji je 2:54 minute pred koncem zadel drugi met za tri točke v dobrih dveh minutah za vodstvo 98:92.

Peta tekma bo v Minnesoti ob 2.30 po slovenskem času v petek.