Dve srebrni in štiri slovenske bronaste medalje v Izmirju

Izmir, 26. maja - Drugi dan 77. balkanskega prvenstva v turškem Izmirju je slovenska atletika osvojila srebrni in tri bronaste medalje. Druga sta bila Nika Glojnarič na 100 m ovire s 13,16 sekunde in Jan Vukovič na 800 m z 1:49,01. Bron so osvojili Filip Jakob Demšar na 110 m ovire s 13,66 sekunde ter štafeti na 4 X 400 m in Leja Glojnarič. Sestra Nike Glojnarič je dvodnevno tekmovanje v sedmeroboju zaključila s 5051 točkam. Lani je uspešno nastopila na evropskem prvenstvu gluhih v poljskem Szczecinu z zlatom v mnogoboju.

Za zaključek drugega dne v Izmirju sta bili tretji slovenski štafeti 4 X 400 m. Med atletinjami so Karolina Zbičajnik, Maja Pogorevc, Agata Zupin in Ajda Kaučič tekle 3:36,03 in za dobrih pet sekund zaostale za tri leta starim državnim rekordom.

Moška štafeta 4 X 400 m v sestavu Rok Ferlan, Luka Janežič, Jan Vukovič in Rok Markelj je bila tretja s 3:08,24. S tem je za pet sekund in pol zaostala za slovenskim rekordom iz leta 1999.