Nogometaši Rogaške po enajstmetrovkah zmagovalci pokala Pivovarna Union

Ljubljana, 24. maja - Nogometaši Rogaške so zmagovalci pokala Pivovarne Union v letošnji sezoni. V finalu v ljubljanskih Stožicah so Slatinčani po streljanju enajstmetrovk premagali Gorico s 7:6 in prišli do prve pokalne lovorike.

Nogomet, nogometna žoga.

Po enakovrednem prvem polčasu je bila Rogaška v drugem bližje zadetku, a sta se ekipi po 90 minutah igre razšli brez golov. Sledil je podaljšek, v prvem je za vodstvo Rogaške zadel Thalisson, v drugem pa je iz prostega strela izenačil Luka Marjanac.

Streljanje enajstmetrovk se je zavleklo do sedme serije, v tej pa je za Gorico zgrešil Robert Ćosić, za Rogaško pa zadel Cene Kitek.

Rogaška je tako v zgodovinskem prvem pokalnem finalu prišla do lovorike, Gorica, ki sicer ima tri tovrstne naslove, pa je drugič izgubila.