Nogometašice Mure None ubranile pokalni naslov

Ljubljana, 24. maja - Nogometašice Mure None so zmagovalke ženskega slovenskega pokala v letošnji sezoni. V finalu v ljubljanskih Stožicah so Pomurke s 5:1 premagale Ljubljano in ubranile pokalno lovoriko.

Nogometašice Mure None so še 11. v zgodovini osvojile slovenski pokal, letos pa so prišle do dvojne krone, saj so pred tem osvojile tudi naslov državnih prvakinj.

Ljubljančanke so danes prve povedle, že v četrti minuti je iz prve resnejše priložnosti zadela Mirjam Kastelec. Murašice so do izenačenja prišle v 19. minuti po golu Jane Malahove. Mura je bila po tem boljša, povedla pa v 39. minuti, ko je zadela Špela Kolbl.

Mura Nona je v drugem polčasu potrdila zmago. Kmalu po odmoru je na 3:1 v 52. minuti iz prostega strela povišala Lea Dolinar. V 58. minuti je še drugič zadela Malahova. Končni izid je v 80. minuti z enajstmetrovke postavila Lucija Kos.