Dragič do 3. kroga, Marinič trepeta za olimpijski nastop

Abu Dabi, 23. maja - Slovenski judoisti so svetovno prvenstvo v Abu Dabiju danes končali z nastopoma Eneja Mariniča in Vita Dragiča v moški kategoriji nad 100 kg. Prvi se je poslovil po uvodni borbi, Dragič se je od tekmovalnega športa poslovil z nastopom v tretjem krogu.

Predvsem Marinič je bil tisti, ki še ima teoretične možnosti za olimpijski nastop v Parizu, a je imel zelo zahteven žreb. Za zanesljivo pot v Pariz bi 25-letni tekmovalec mariborskega Branika bržkone potreboval vsaj dve zmagi, zdaj bo spremljal razplete na manjših tekmovanjih. Premagal ga je Poljak Kacper Szczurowski.

Dragičev žreb je bil ob koncu športne poti ugodnejši, saj je v uvodnem krogu prost, nato ga se je pomeril s Ciprčanom Giannisom Antonioujem. Po zelo dobri borbi ga je premagal dvakratni olimpijski prvak Čeh Lukaš Krpalek.