Andreja Leški peta na SP

Abu Dabi, 21. maja - Judoistka Andreja Leški je svetovnem prvenstvu v Abu Dabiju v kategoriji do 63 kg osvojila peto mesto. V ponovitvi lanskega finala svetovnega prvenstva v Dohi proti francoski olimpijski prvakinji Clarisse Agbegnenou je v borbi za tretje mesto izgubila po tretji kazni v podaljšku.

Judoistka Andreja Leški.

Leški je konec aprila v Zagrebu v kategoriji do 63 kg osvojila bron na evropskem prvenstvu, pred tednom pa še srebro na grand slamu v Kazahstanu in potrdila dobro formo.

V Abu Dabiju se je prebila vse do polfinala, kjer jo je presenetila Poljakinja Angelika Szymanska, ki je Slovenko ugnala že lani v Budimpešti. Tokrat je imela rahlo pobudo Leški, tekmica pa je minuto in 52 sekund pred koncem briljantno izkoristila nepazljivost Slovenke in z vzvodom prišla do nepričakovane uvrstitve v finale.