Andreja Leški v Abu Dabiju za bronasto kolajno

Abu Dabi, 21. maja - Judoistka Andreja Leški se bo na svetovnem prvenstvu v Abu Dabiju v kategoriji do 63 kg borila za bronasto kolajno. Njena tekmica bo olimpijska prvakinja Francozinja Clarisse Agbegnenou. Dopoldan je v kategoriji do 81 kg nastopil tudi Nace Herkovič ter dosegel zmago in poraz.

V Abu Dabiju, kjer je pred leti že osvojila kolajno na MSP, je po prostem prvem krogu najprej premagala Gruzijko Eter Askilašvili. Prvi vazari si je priborila v manj kot 30 sekundah, drugega slabo minuto kasneje.

Španko Cristino Cabano Perez je ugnala po z atraktivno koši gurumo. Ko je v četrtfinalu padla še Laura Falziu s Kosova, je bila pot do kolajne odprta. A v polfinalu je Slovenko presenetila Angelika Szymanska. Ta je minuto in 52 sekund pred koncem briljantno izkoristila nepazljivost Leški in z vzvodom prišla do nepričakovane uvrstitve v finale.