Savšek najhitrejši v kvalifikacijah, v finale tudi Božič in Hočevar

Ljubljana, 19. maja - Na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Tacnu so bili kvalifikacijski nastopi slovenskih kanuistov precej boljši od kanuistk. Vsi trije so se uvrstili v finale, Benjamin Savšek je zabeležil najhitrejši čas, Luka Božič je bil četrti, Žiga Hočevar pa sedmi.

Francija, Pau.
Kanuist Benjamin Savšek.

Savšku in Božiču, ki se v internem dvoboju potegujeta tudi za olimpijski nastop, so po kvalifikacijski vožnji privoščili nekaj miru. Pred mikrofone je tako stopil Hočevar, ki je bil v soboto četrti v kajaku. V cilju je bil sproščen in svojega zadovoljstva nad opravljenim ni mogel skrivati.

Njegova sestra je bila med tremi Slovenkami sicer najhitrejša, zasedla je 16. mesto, a je za želenim 12. je zaostala 64 stotink sekunde in ostala brez finala, tako kot Lea Novak in Alja Kozorog.