Branilci naslova Vegas Knights izpadli v prvem krogu

Dallas, 6. maja - Branilci naslova severnoameriške hokejske lige NHL Vegas Knights se letos poslavljajo po prvem krogu končnice. V boju za Stanleyjev pokal 2024 so jih s 4:3 v zmagah izločili Dallas Stars, ki so odločilno sedmo tekmo dobili z 2:1.

Odločilni gol za ekipo iz Teksasa, ki je prvi nosilec na vzhodu, je v uvodni minuti zadnje tretjine dosegel Čeh Radek Faksa, ki se je vrnil na led po štirih tekmah počitka zaradi poškodbe. S tem je pokopal upe moštva iz ameriške igralniške Meke, da bi se tudi letos borili za lovoriko.

Drugi krog pa že igrata New York Rangers in Carolina Hurricanes. Prvo tekmo četrtfinala oziroma konferenčnega polfinala so ponoči v Madison Square Gardnu dobili hokejisti iz New Yorka, letošnji zmagovalci predsedniškega pokala, ki so slavili s 4:3 in v boju na štiri zmage povedli z 1:0.