Kopitarjevi kralji še tretjič izgubili proti Edmontonu

Los Angeles, 29. aprila - Slovenski hokejski as Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings pred zahtevno nalogo po novem porazu proti Edmonton Oilers v konferenčnem četrtfinalu zahodne konference v ligi NHL. Naftarji so v gosteh slavili z 1:0 in v zmagah povedli s 3:1.

ZDA, New York.
Tekma med ekipama Los Angeles Kings in New York Rangers.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.
Arhiv Robi Poredoš/STA

Edmonton za napredovanje v konferenčni polfinale potrebuje le še eno zmago, to pa bo najprej iskal na peti tekmi na domačem ledu, ki bo predvidoma na sporedu v noči s srede na četrtek.

Los Angeles je proti vratom Stuarta Skinnerja sprožil 33 strelov, a je ta vse obranil. Edmonton je v zadetek pretvoril enega od skupno le 13 strelov, a je bilo to dovolj za tretjo zmago v seriji.

Edmonton, za katerega je edini zadetek z igralcem več na ledu dosegel Evan Bouchard v 12. minuti druge tretjine, tako ostaja zaklet za Los Angeles. Oilers so namreč v prejšnjih dveh sezonah vselej izločili kralje.