Judoistka Kaja Kajzer na EP v Zagrebu osvojila srebrno kolajno

Zagreb, 25. aprila - Slovenska judoistka Kaja Kajzer je na evropskem prvenstvu v Zagrebu osvojila srebrno kolajno. V finalu je po podaljšku izgubila z Ukrajinko Darjo Bilodid, nosilko olimpijske kolajne in dvakratno svetovno prvakinjo, in napovedala tudi visoke ambicije za olimpijske igre v Parizu.

Hrvaška, Zagreb.
Evropsko prvenstvo v judu.
Judoistka Kaja Kajzer.

Judoistki sta se danes pomerili drugič v karieri. Edini medsebojni dvoboj sta imeli lani v isti dvorani na veliki nagradi Zagreba, kjer je bila v četrtfinalu boljša Kajzer. Danes je v izenačeni borbi po tretji kazni za Ljubljančanko slavila Ukrajinka, pred tem pa nobeni ni uspel odločilni met.

Za 24-letno tekmovalko Bežigrada je to največji uspeh v karieri, potem ko je bila srebrna tudi na evropskem prvenstvu v Lizboni v koronskem letu 2021.