V NHL zmage za Florido, NY Rangers, Winnipeg in Vancouver

New York, 22. aprila - V severnoameriški hokejski ligi NHL so doslej vse bolje postavljene ekipe v četrtfinalu svojih konferenc v končnici povedle z 1:0. Do zmag so včeraj zvečer in ponoči prišle zasedbe Florida Panthers, New York Rangers, Winnipeg Jets in Vancouver Canucks.

Hokej, hokejska palica, plošček.

Lanski finalisti s Floride so s 3:2 premagali Tampa Bay Lightning, na drugi tekmi četrtfinala vzhodne konference pa so Rangers po zaslugi odlične druge tretjine premagali Washington Capitals s 4:1.

Na zahodu je pravo golijado v svojo korist odločil Winnipeg. Jets so namreč s 7:6 premagali Colorado Avalanche.

Zadnjo tekmo večera je dobil Vancouver, ki je s 4:2 ustavil Nashville Predators. Ti so dvakrat vodili, a so domači s tremi zadetki v zadnji tretjini obrnili potek dvoboja.

Slovenski as Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings na ledu v noči na jutri.