Celjske košarkarice na pragu novega naslova

Kranj, 19. aprila - Košarkarice Cinkarne Celje so dobile tudi drugo tekmo finala 1. ženske slovenske košarkarske lige. V Kranju so premagale večnega tekmeca zadnjih sezon Triglav s 64:54. Ekipi igrata na tri zmage, naslednja tekma pa bo v torek v Celju.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Košarka, košarkarska žoga.
Arhiv Hina/STA

Vlogo prve ekipe v državi so Štajerke, ki letos v prvenstvu še niso izgubile, še enkrat potrdile tudi v Kranju. Po izenačenem prvem polčasu so Gorenjke nadaljevale s trdo in zavzeto igro. Odločitev o zmagovalkah pa je padla v zadnji četrtini, ko so gostje z delnim izidom 11:0 pobegnile na neulovljivih 54:35.

V zadnjih dvanajstih sezonah so v finalu igrale zgolj Celjanke in triglavanke. Vse zaključne obračune razen leta 2020, ko državnega prvenstva niso končali zaradi pandemije koronavirusa, so dobile Celjanke z izidom 3:0. Letos se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov.