Slovenski tabor brez finala v Dohi

Doha, 18. aprila - Slovenska gimnastična vrsta je na zadnjem svetovnem pokalu v sezoni, ki ga je gostila Doha, ostala brez finalnih nastopov. V Katar sta odpotovali le olimpijka Lucija Hribar in Tjaša Kysselef. Danes se je Hribar predstavila v kvalifikacijah gredi, vendar sestave ni dobro opravila, po padcu je z oceno 11,066 točke končala na 29. mestu.

Telovadka Lucija Hribar.

Že v sredo se prvi dan kvalifikacij ni razpletel po slovenskih željah.

Hribar je med sestavo na dvovišinski bradlji naredila premor, s čimer je po besedah trenerke Nataše Retelj izgubila osem desetink točke. Ostalo je naredila dobro in je z oceno 12,433 točke zasedla 12. mesto.

Kysselef pa je imela drugačne težave. Že na ogrevanju preskoka se je počutila slabo, vendar je pričakovala, da bo lahko stisnila zobe in vseeno nastopila v kvalifikacijah. Vendar je zaradi težav odstopila s tekmovanja.