Xavi nezadovoljen s sojenjem

Barcelona, 17. aprila - Borussia Dortmund in PSG sta prva polfinalista nogometne lige prvakov. Na povratnih četrtfinalnih tekmah so Nemci premagali Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka s 4:2, PSG pa Barcelono s 4:1. Trener Barcelone Xavi Hernandez se je po porazu jezil nad sodniškimi odločitvami.

Katar.
Novi trener Barcelone Xavi Hernandez.
Arhiv dpa/STA

Z razpletom četrtfinala se nikakor niso mogli sprijazniti v taboru Barcelone. Trener Xavi je prepričan, da je bila odločitev sodnika, da Ronalda Arauja pošlje z igrišča, "nepotrebna" in je končala upe kluba.

Arauju so redeči karton pokazali v 29. minuti, ker je potegnil Bradleyja Barcolo na robu kazenskega prostora. Barcelona je tako preostanek prvega in celotni drugi polčas odigrala z zgolj desetimi igralci. PSG je izkoristil priložnost ter zmagal s 4:1 na Montjuicu ter napredoval s skupnim izidom 6:4.