Vinales zmagovalec Austina tudi na klasični dirki

Austin, 14. aprila - Španec Maverick Vinales z Apriliao je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v ameriškem Austinu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto je osvojil Pedro Acosta iz ekipe GasGas-Tech3, tretji je bil Italijan Enea Bastianini z Ducatijem.

Italija.
Španski motociklist Maverick Vinales.
Arhiv Hina/STA

Vinales je tako v Teksasu dosegel trojček, saj je slavil tudi na sprinterski dirki in v kvalifikacijah.

Z današnjim uspehom je postal prvi dirkač v elitnem razredu, ki je slavil s tremi različnimi proizvajalci: danes je bil najboljši na Aprilii, v preteklosti pa je zmagoval tudi s Suzukijem in Yamaho.

V seštevku sezone je Jorge Martin ostal trdno na vrhu z 80 točkami, drugi je Bastianini z 59, tretji pa današnji zmagovalec Vinales s 56.

Naslednja dirka bo preizkušnja v španskem Jerezu čez 14 dni.