Šeško zabil za zmago Leipziga, Bayern ohranil teorijo

Leipzig, 13. aprila - Nogometaši Leipziga so v 29. krogu nemške bundeslige premagali Wolfsburg s 3:0, med junaki tekme pa je bil tudi slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki je dosegel gol v drugem delu. Drugouvrščeni Bayern pa je z 2:0 ugnal Köln in vsaj teoretično Leverkusnu še preprečil osvojitev naslova.

Slovenski nogometni reprezentant Benjamin Šeško.

Šeško je je v 68. minuti z golom za 2:0 potrdil zmago Leipziga in nadgradil delo Danija Olma, ki je ekipo z vzhoda Nemčije popeljal v vodstvo v prvem delu. Protinapad je začel Šeško, podal do Xavija Simonsa, ki je žogo lepo vrnil Šešku, ta pa je neubranljivo zabil žogo v spodnji levi kot.

Tretji gol za Leipzig je v 82. minuti dosegel Belgijec Lois Openda. Leipzig in Borussia Dortmund sta zdaj na četrtem in petem mestu v ligi s po 56 točkami in obe ekipi ostajata v boju za ligo prvakov.