Kopitar prispeval dve podaji za končnico Los Angelesa

Los Angeles, 12. aprila - Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL premagali Calgary Flames s 4:1 in končno potrdili nastop v končnici. Kapetan kraljev Anže Kopitar je k 42. zmagi v sezoni prispeval podaji za 1:0 in 4:1.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

Hrušičan na začasnem delu v Kaliforniji je prvo podajo prispeval v uvodni tretjini, ko je z igralcem več na ledu v sedmi minuti zadel Kevin Fiala.

Vodstvo ekipe iz Kalifornije sta v drugem delu povišala Viktor Arvidsson in Akil Thomas, preden je Jonathan Huberdeau gostom iz Kanade v 49. minuti vrnil nekaj upanja za preobrat.

A še tretjič na četrtem obračunu v sezoni se je zmage veselil Los Angeles. Vnovič je bil med podajalci dolgoletni slovenski reprezentant, ki je bil soudeležen v akciji, s katero je Arvidsson z drugim golom na tekmi zapečatil končni izid.