Kralji zapravili prvo priložnost za preboj v končnico

Anaheim, 10. aprila - Hokejisti Los Angeles Kings, katerih kapetan je slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so gostovali pri že odpisanem mestnem tekmecu za končnico lige NHL, Anaheim Ducks. Kralji bi se z zmago že uvrstili v končnico tekmovanja za Stanleyjev pokal, vendar jim to ni uspelo. Rački so zmagali s 3:1 in prizadejali kraljem prvi poraz po treh zmagah v nizu.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Najboljši igralec marca Kopitar, dosegel je največ zadetkov in podaj med kralji, v 18:40 minute na ledu ni zbral ne gola ne podaje. V tem času je v statistiko vpisal en strel na gol.

Tudi preostale štiri tekme do konca sezone bodo kralji igrali proti ekipam, ki so že izpadle v boju za končnico. Le Minnesota ima še matematične možnosti.

Najprej bodo kralji v petek gostili Calgary.