Domžalčani niso izkoristili domačega parketa

Domžale, 9. aprila - Košarkarji Kansai Heliosa v prvi tekmi četrtfinala regionalne košarkarske lige Aba 2 niso izkoristili prednosti domače dvorane in proti Spartaku iz Subotice izgubili z 71:84. Povratna tekma bo prihodnji torek v Subotici.

Košarka, košarkarska žoga.

Domžalčani so vodili le v prvi četrtini, nazadnje pri izidu 15:14. V uvodu v drugo četrtino se še izenačili na 22:22, gostje pa so takoj nato z delnim izidom 12:2 povedli z dvomestno razliko.

V tretjem delu je razlika presegla celo 20 točk, Domžalčani pa so se še enkrat vrnili med žive in se v zadnjem delu nekajkrat približali na sedem točk, a so gostje v kritičnih trenutkih zadeli odločilne koše in ušli na varno razdaljo.

Pri Heliosu je bil s 16 točkami najbolj učinkovit Rok Nemanič, točko manj je dosegel Malcolm Alexander Bernard. Na nasprotni strani je 27 košev dosegel Filip Barna.