Drugi dan Osijeka slovenska vrsta dvakrat za las ob finale

Osijek, 5. aprila - Slovenski telovadci so drugi dan kvalifikacij na svetovnem izzivu v Osijeku ostali brez finalnega nastopa. Kar dva telovadca, debitant Beno Kunst na preskoku in Kevin Buckley na krogih, sta za las ostala brez nedeljskega boja za kolajne. Oba sta namreč z devetima mestoma prvi rezervi za finale.

Prvi specialist slovenske vrste na krogih Luka Bojanc, ki je bil tudi prvi favorit kvalifikacij glede na visoko izhodiščno oceno, je imel tokrat precej smole.

Sestavo je prikazal zelo lepo, malo pred seskokom pa se mu je zataknil pašček, tako da je moral skočiti z orodja. Po padcu je z 12,250 končal na 14. mestu.

V ženski konkurenci se je danes predstavila le Zala Trtnik. Finalistka na gredi na minulem svetovnem izzivu v Antalyi je tokrat naredila več napak na tem orodju in z 10,366 točke zasedla 14. mesto.