Žaku Erženu velika nagrada Adrie Mobil

Novo mesto, 24. marca - Mladi slovenski kolesar Žak Eržen je zmagovalec domače dirke Mednarodne kolesarske zveze za veliko nagrado Adrie Mobil. S tem je 18-letni član razvojne ekipe Bahrain-Victoriousa na vrhu te preizkušnje nasledil lanskega zmagovalca, rojaka Tilna Finkšta.

Ljubljana, Ljubljanski grad.
Mladi cestni kolesar Žak Eržen.

Na 180,1 km dolgi trasi s krožnim zaključkom v Novem mestu je imel po sprintu večje skupine na glavnem trgu največ moči 18-letni Eržen. Ta je zanesljivo ugnal drugouvrščenega Italijana Jakuba Mareczka, tretji je bil še en Italijan Simone Buda.

Ostali Slovenci niso posegli med najboljšo deseterico, nastopilo jih je sicer 24. Skupaj je bilo na startu v Novem mestu 170 kolesarjev iz 26 ekip. Med njimi je bilo pet slovenskih.

Naslednja slovenska enodnevna dirka v programu Mednarodne kolesarske zveze bo na sporedu 19. maja za VN Gorenjske.