Kopitar s kralji do zmage v podaljšku proti gostom iz Tampe

Los Angeles, 24. marca - Hokejisti Los Angeles Kings so v pretekli noči v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu s 4:3 po podaljšku premagali moštvo Tampa Bay Lightning. Slovenski as Anže Kopitar je za domače moštvo prispeval dve podaji, med drugim tudi pri odločilnem golu v prvi minuti podaljška.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

Los Angeles je v zadnjih petih minutah rednega dela zapravil vodstvo dveh zadetkov. V tem času je bil za goste iz Tampe dvakrat uspešen Steven Stamkos. Ta je sprva znižal na 2:3 v 56. minuti v napadu z igralcem več, nato pa v 60. minuti dosegel še izenačujoči zadetek.

Domačini pa so v podaljšku nato vendarle preprečili popoln kolaps. Po 25 sekundah je za zmago kraljev in prekinitev niza petih zaporednih zmag Tampe po podajah Kopitarja in Kempeja zadel Vladislav Gavrikov.